MÖBLER / Skåp & hyllor / Vitrinskåp 15685102
nr 1568 5102
Carl Malmsten
(1888-1972), Sverige
Vitrinskåp, "Undantaget". Åfors Möbelfabriks AB. Lövträ. Modellen formgiven 1953. Överdel med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan i glas. Underdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Utdragbar avlastningsskiva. Bredd: 96 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 172 cm, nyckel
Kondition: märken, repor, slitage
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 19:36:06
3.000 kr
3.200 kr